Blog > Komentarze do wpisu
Park Narodowy Timanfaya i El Golfo

Najważniejszą atrakcją turystyczną Lanzarote jest bez wątpienia Park Narodowy Timanfaya i znajdujące się tam Montanas del Fuego ( Góry Ognia ) - efekt wybuchu wulkanu w roku 1730. Parku nie można niestety zwiedzać samodzielnie - można tylko dojechać do ( zaprojektowanego oczywiście przez Cezarego Manrique )  punktu widokowego i stamtąd pojechać autobusem na 45 minutową wycieczkę objazdową po parku ( wliczoną w cenę biletu ). Ale i tak surowy krajobraz prawie bez roslin ( oprócz porostó i niewielkich krzaczków czasami ) robi duże, choć przygnębiające wrażenie. Niezbyt głeboko pod ziemią cały czas jest gorąca magma, co pracownicy parku demonstrują pokazami z gotującą się wodą i samozapłonem suchych gałęzi w niewielkim dole.

Po obejrzeniu parku pojechaliśmy do niewielkiej miejscowości El Golfo, gdzie na plaży Charco de los Clicos znajduje się niewielkie zielone jeziorko ( zabarwione przez algi ) , w którym w latach 60-tych zanurzała się Raquel Welch w filmie Milion Lat Przed Naszą Erą. Największe wrażenie robią jednak wysokie, skaliste klify i fale rozbijające się o nie.

Ostatnią atrakcję obejrzaną na Lanzarote była plaża w miejscowości Playa Blanca. Piaszczysta, skąpana w zachodzcym słońcu wzbudziła ogromną radość u naszego synka.

piątek, 08 marca 2013, zoch

Polecane wpisy

  • Armenia 2015

    Kilka zdjęć z Armenii Zwartosc Klasztor Geghard Matka Armenia - Erewań   Matka Armenia - Erewań Garni   Kaskada - Erewań   Klasztor Geghard

  • Utah - parki narodowe - zdjęcia

    Kilka zdjęć z parków nrodowych w południowym Utah Park Narodowy Zion Park Narodowy Zion Park Narodowy Zion Park Narodowy Zion Park Narodowy Bryce Canyon Park Na

  • Wielki Kanion - zdjęcia

    Kilka zdjęć z Wielkiego Kanionu ( North Rim ) Bizony przy wjeździe do PN Wielki Kanion Wielki Kanion Wielki Kanion